Szkoła Podstawowa nr 6 im. Obrońców Westerplatte w Starachowicach

O INSTYTUCJI

Szkoła usytuowana jest w południowej części miasta nieopodal zalewu Lubianka. Posiada wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, oferuje szeroki wybór zajęć dodatkowych, dba o dobro ucznia. Wyposażona jest w nowoczesne pracownie (z dostępem do Internetu, tablic i rzutników multimedialnych), salę gimnastyczną, pracownię informatyczną, bibliotekę, świetlicę, stołówkę, gabinet pedagoga i pielęgniarki szkolnej. Każda klasa edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego posiada własną pracownię. Przy szkole istnieje zespół nowoczesnych boisk, bieżnia oraz plac zabaw. Dyrektorem szkoły jest mgr Renata Topolska.
Placówka jest jedną z najstarszych w Starachowicach; powstała w 1928 roku na prywatnej posesji Heleny i Antoniego Jankowskich (do 1945 roku Krzyżowa Wola). Jej systematyczny rozwój uniemożliwił wybuch II wojny światowej. 16 czerwca 1945 roku Krzyżową Wolę przyłączono do Starachowic. Szkołę przeniesiono do poniemieckiego baraku. W miarę powiększania się liczby uczniów mieszkańcy rozpoczęli starania o nowy budynek. Na przełomie 1959/60 roku został powołany Społeczny Komitet Budowy Szkoły, a w roku szkolnym 1963/64 nauczyciele i uczniowie przenieśli się̨ do nowych pomieszczeń. 4 października 1975 roku szkoła otrzymała imię̨ "Obrońców Westerplatte", sztandar i tablicę pamiątkową.

Atuty szkoły:

• Struktura szkoły opiera się na zgodnym współistnieniu i współpracy trzech stanów: nauczycieli, uczniów i rodziców.
  • Szanujemy prawo każdego człowieka do odmienności myśli, poglądów, oryginalności i kreatywnego myślenia.
  • Budujemy w naszych uczniach poczucie wartości, bezpieczeństwa i dumy z własnej szkoły.
  • Pielęgnujemy umiejętności naszego działania jako rzetelne zdobywanie, pogłębianie i przekazywanie wiedzy przydatnej w dorosłym życiu.
  • Wspólnie z rodzicami przygotowujemy uczniów do pełnienia ważnych ról społecznych i zawodowych.
  • Jesteśmy przekonani, że realizacja naszych założeń zapewni uczniom dobry start, a nauczycielom i rodzicom satysfakcje i zadowolenie.